do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

Tydzień Karmienia Piersią w Opolu- Cieszcie się każdą chwilą z dzieckiem! Karmienie piersią, to nie tylko zdrowie, to przede wszystkim wyjątkowa więź między matką i dzieckiem – podkreślała dziś wicewojewoda opolski Violetta Porowska na spotkaniu z opolskimi mamami. W Opolu trwa Tydzień Karmienia Piersią, w ramach którego omawiane były m.in. techniki prawidłowego ułożenia dziecka.

- Karmienie piersią, to nie tylko zdrowie, to przede wszystkim wyjątkowa więź między matką i dzieckiem. Korzyści dla dziecka są nieocenione. Skład matczynego mleka nie jest do końca zbadany, więc nic go nie zastąpi! – mówiła na spotkaniu w NZOZ Zdrowa Rodzina w Opolu wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Tydzień Karmienia Piersią trwa od 1 do 7 sierpnia. Jest to cykl spotkań dla matek oraz kobiet, planujących macierzyństwo. - Dzisiaj kobiety żyją "atomowo", czyli rodzina jest bez tej matki i babci i nie wiedzą co robić, dlatego takie szkolenia, jak to dzisiaj, takie tygodnie, które promują karmienie piersią i promują te ośrodki, które pomagają kobietom w problemach, są bardzo ważne – zaznaczała wicewojewoda Porowska.

Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślał, że w naszym regionie realizowany jest program edukacyjny Akademii NFZ oferujący m.in. ciekawe aplikacje mobilne wspierające mamy. - Aplikacja „Sweet Pregna" pomaga prowadzić swoją dietę, pomaga sprawdzić indeks glikemiczny i ustala glikemię – mówił.

 

 


Galeria


  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu
  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu
  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu
  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu
  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu
  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu
  • Tydzień Karmienia Piersią w Opolu

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 651
data aktualizacji: 2019-08-07 08:01:24
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone