do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

W Krapkowicach powstanie nowa komenda policji- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał modernizację polskich służb. W naszym regionie trwa wiele inwestycji, które mają służyć przede wszystkim wzmocnieniu bezpieczeństwa – mówił dziś wojewoda opolski Adrian Czubak w Krapkowicach, gdzie wmurowano dziś akt erekcyjny pod budowę nowej komendy powiatowej policji.

- Mówimy o inwestycjach niemałych, dotyczących między innymi budowy nowych komend od podstaw. Nie chodzi tu jedynie o Krapkowice, ale też o inne części naszego województwa. Poza tym odtworzyliśmy kilka posterunków zamkniętych za czasów Platformy Obywatelskiej. Do tego wiele innych inwestycji modernizacyjnych, które wiążą się z rozbudową, nowymi pojazdami oraz podwyżkami dla policjantów – zaznaczył wojewoda opolski.

Nadinsp. Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, podkreślał że to ważny moment dla całego garnizonu. Jego zdaniem, nowa komenda może zainteresować młode pokolenie przystąpieniem do służby.  - Decyzja o aplikowaniu do policji na pewno będzie łatwiejsza przy świadomości, że po przyjęciu można pełnić służbę w godnych warunkach, dzięki odpowiednim pomieszczeniom biurowym czy socjalnym – mówił.

W uroczystości udział wzięła również poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara oraz m.in. burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Gmina bowiem nieodpłatnie przekazała teren pod budowę nowego obiektu.

 

 

Foto. KWP Opole / Radio Opole 


Galeria


  • W Krapkowicach powstanie nowa komenda policji
  • W Krapkowicach powstanie nowa komenda policji
  • W Krapkowicach powstanie nowa komenda policji
  • W Krapkowicach powstanie nowa komenda policji
  • W Krapkowicach powstanie nowa komenda policji

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 440
data aktualizacji: 2019-07-12 21:44:28
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone